[logo B'ART]

Tarasy Bartycka, Zespół budynków mieszkalnych przy ul. Bartyckiej w Warszawie: 2011

Lokalizacja
ul. Bartycka 22A, Warszawa
Projekt
2008-2011
Realizacja
2011-2012
Pow. całkowita
16319

Zespół budynków przy ul. Bartyckiej tworzą dwa budynki, północny, składający się z dwóch V kondygnacyjnych części połączonych IV kondygnacyjnym łącznikiem, posadowionych na wspólnym garażu, oraz południowy, na który składają się trzy V kondygnacyjne części, połączone dwoma IV kondygnacyjnymi łącznikami, również stojące na wspólnym garażu.

We wszystkich częściach od strony drogi wewnętrznej zlokalizowane będą wejścia prowadzące do klatek schodowych i wind, łączących garaże podziemne ze wszystkimi kondygnacjami naziemnymi.

Garaże podziemne wysunięte są poza obrys obydwóch budynków w kierunku wschodniej i zachodniej granicy działki, a miejsca postojowe ustawione są w układzie liniowym , dwutraktowym.

Na wszystkich kondygnacjach naziemnych rozplanowano 134 mieszkania o zróżnicowanej strukturze o powierzchni od 48m2 do 93m2.

Projekt zakłada prostą i nowoczesną formę zabudowy a najistotniejszą rolę w kształtowaniu elewacji odgrywają duże okna o modułowych szerokościach, dobrane stosownie do typu pomieszczenia.

Budynek został zaprojektowany w układzie słupowo - płytowym, dzięki czemu możliwy jest elastyczny podział przestrzeni wewnętrznej mieszkań i późniejsze dostosowanie ich do potrzeb przyszłych lokatorów.