[logo B'ART]

Pawia Trade Center, Budynek biurowo-usługowy w Krakowie: 2009

Lokalizacja
u zbiegu ulic Pawiej i Ogrodowej w Krakowie
Projekt
2008-2009
Pow. całkowita
6617

Projektowany budynek nieomal całkowicie wypełnia działkę, a jego obrys dostosowany jest do jej kształtu oraz do wyznaczonych w warunkach zabudowy nieprzekraczalnych linii zabudowy i maksymalnej wysokości.

Na elewacjach zaprojektowano widoczny horyzontalny podział modułowy, wyróżniając dwie dolne kondygnacje a następnie odcinając pasami kamiennej okładziny każde piętro podczas gdy podział wertykalny odpowiada siatce słupów.

Witryny i okna zaprojektowane na pełną wysokość pomieszczenia zapewniają wnętrzom biurowym wrażenie przestrzeni oraz właściwe oświetlenie światłem dziennym.

Konstrukcja budynku w układzie żelbetowo-słupowym umożliwia elastyczny podział powierzchni użytkowej i późniejsze dostosowanie jej do potrzeb przyszłych użytkowników.

Zaprojektowano pogrążony dach płaski zamknięty od strony ulic i na fragmencie ściany zachodniej dachem spadzistym o kącie nachylenia połaci 25%, wykończonym blacha tytanowo-cynkową.

Na parterze zaprojektowano dwa lokale - pierwszy dostępny z narożnika budynku oraz drugi od strony ulicy Pawiej, od której dostępne będzie również wejście do hallu głównego części biurowej.

Powyżej poziomu parteru zaprojektowano powierzchnie biurowe o elastycznym układzie. Powierzchnie pozbawione światła naturalnego zostaną przeznaczone na sale konferencyjne i pomieszczenia pomocnicze.

Na dwóch poziomach podziemnego garażu mieszczą się parkingi oraz pomieszczenia o funkcji technicznej.